Кафедраның лаборатория базасы

20 09.21 ж.М.Әуезов атындағы ОҚУ

«Аграрлық» факултеті « Ветеринарлық  медицина» кафедрасы АП 20.8р .20.8к2 топтарына  «Жануарлар физиологиясы» пәнінен сабақ кестесіне  орай зертханалық  сабақ  өткізілді.

Сабақты жүргізіген аға оқытушылар: в.ғ.м  А.Қамбаров, в.ғ.м Ш.Абдыкаримова

Сабақ тақырыбы:Бақаның жүзу жарғағындағы және тіл капиллярларындағы қан айналымын микроскоппен бақылау.

Жұмыстың мақсаты:

1)Жүрек етіне автоматизм қасиеті тән екендігіне көз жеткізу.

2)Автоматизмге температураның әсерін бақылау

Зертханалық сабақ барысы:  Студенттер оқытушы көмегімен жұлыны зақымдалған бақаның көкірек қуысын ашып,жүрегін жалаңаштайды. Жүректі абайлап денеден бөліп алады да,Рингер ерітіндісі құйылған Петри шыны табақшасына салады.Жүрек жұмысының тоқтаусыз жалғаса беруі оның еттеріне автоматизм қасиеті тән екенінің дәлелі.

Сабақ қорытындысы: Зертханалық сабақта студенттер жануарлар ағзасынан биологиялық материалдарды сынама ретінде  алуды және физиологиялық  тәжірибе жүргізуді , техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтауға дағдыланып   білім жинақтады.