Кафедраның лаборатория базасы

218- «Өсімдік шаруашылығы» дәрісханасы - «Өсімдік шаруашылығы» пәні бойынша  зертханалық сабақта- өндірістік маңызы бар екпе дақылдардың соның ішінде астық  дақылдары мен дәнді-бұршақ дақылдарының тұқым түрлері мен түршелерінің морфологиялық ерекшеліктерімен танысты. Тұқымның себу сапасының көрсеткіштеріне оның тазалығы, өну энергиясы мен зертханалық өнгіштігі, тіршілікке қабілеттілігі, ылғалдылығы, 1000 тұқымының массасы, аурулары мен залалдануы және зиянкестермен қоныстынауы жатады. Аға оқытушы : Абишева Г.С.

210– «Биология» зертханасы- «Ауылшаруашылық микробиологиясы» пәні бойынша  зертханалық сабақ-білім алушыларға микробиологияға деген қызығушылығын дамыту үшін зертханалық сабақтардың маңызы орасан зор. Зертханалық сабақ кезінде білім алушы бұрын сабақта алған білімдерін практикада өз бетімен жұмыс жасау кезінде ұштастырып, білім денгейін кеңейте алады. Сондықтан жоғары оқу орнында микробиология пәнінен өткізілетін зертханалық сабақтар қз мәнінде өткізіліп, білім алушылардың ойлау қабілетін арттыру, білімге деген құштарлығын ұштау қажет. Зертханалық сабақтар-білім алушылардың оқу іс әрекетінің бір түрі; мақсаты мен міндеті ұқсас. Зертханалық жұмыстар оқу бағдарламасыны енгізіліп, курс бөлімін немесе тақырыпты оқығаннан кейін жүргізіледі. Жұмыстарды жүйелі орындау – анализ, синтез, салыстыру, оқытудағы теория мен практиканың байланысы, білім алушының дербестілігі мен танымдық күшінің дамуы сияқты ойлау амалдарын меңгерудің маңызды құралы. Бұл сабақтар білімді бекітуге және нақтылауға себепші болады. Аға оқытушы: Батыр Э.Е.

316- «Мал азығы мен өнімдерінің сапасын сараптау» зертханасы- «Ауылшаруашылық жануарларын азықтандыру» пәні бойынша мал шаруашылығы өнімдерін өңдіру технологиясы мамандағы студенттердің , мал шаруашылығын күшейту және жануарлардың өнімділігін жоғарылату мақсатында энергетикалық азықтандыру мәселелерін, малазықтарының түрлерін, олардың қоректілігі мен азықтандыру әдістерін және практикалық мағынасын оқытады. Мал азықтарынының құрамын зерделеу мақсатында соңғы ғылыми жетістіктерінің талаптарына сай зертхана жасақталған. а.ш.ғ.к., аға оқытушы Егемкулов Н.

211- Әдістемелік дәрісхана (Интерактивті тақта) «Тыңайтқыштарды қолдану жүйесі» пәні бойынша практикалық сабақты интерактивті тақтамен интернет жүйесін пайдаланып студенттерге минералды тыңайтқыштардың қасиеттері мен құрамын түсіндіруде. Сабақ үстінде қосымша презентация, кесте, видео көрсетілді. Заманауи оқыту технологияларды пайдалану студентттердің қызығушылығын арттырады. магистр оқытушы Сапарбекова П.Е.

208- «Топырақтану және агрохимия» зертханасы- «Тыңайтқыштарды қолдану жүйесі» пәні бойынша «Топырақтану және агрохимия» мамандағы студенттері, тыңайтқыштардың түрлерін, өсімдіктің қоректенуі мен тыңайтқыш қолдануға байланысты топырақтың агрохимиялық қасиеттерін зерттеу, өсімдік қоректенуінің теориялық мәселелерін, оларды реттеу тәсілдерін зерттеу, органикалық және минералдық тыңайтқыштарды қолдану жоспарын жасауға машықтандыру, топырақ-климат жағдайлары мен дақылдардың биологиялық ерекшеліктеріне сәйкес тыңайтқыштарды дұрыс қолдануға үйрету, тыңайтқыштардың қажеттілігін анықтау, қолдану мерзімдері мен тәсілдерін анықтау оқытады. Агрохимия зертханасы «тыңайтқыштарды қолдану жүйесі» пәнінен зертхана жүргізуге сай зертхана жасақталған. Аға оқытушы Турганбаев Н.О.

312-«А/ш малдарының гистологиясы және генетикасы» зертханасы-«Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы» берілген әдістемелік нұсқауда студенттерге қойдын әр түрлі жүннің, физика-механикалық қасиетін талдап, зерттеу берілген. а.ш.ғ.д.профессор Асылбеков Б.Ж.

214-Комп. Класс информатика дәрісханасы- «Ауылшаруашылық дақылдарының аурулары»  берілген әдістемелік нұсқауда студенттерге ауылшаруашылық дақылдарының ауруларымен күресу шараларын жүргізу, сапалы және жоғары өнімді алу болып табылады. аға оқытушы Алжанов Е.А.

Күнтізбе

Қаңтар 2022