ӨҒӨК (УНПК) ұйымдастырылуы

ОҒӨК (УНПК) ұйымдастырылуы

М.Әуезов атындағы ОҚУ-нің  «Қайнар-бұлақ» эксперименттік учаскесінде- 5В080100 «Агрономия» мамандығының 2,3,4 курс студенттері  2019-2020 оқу жылында кәсіби практикадан өтті. Кәсіби тәжірибеден өту арқылы  1,2,3,4 курс студенттері қарқынды алама өсіруге  қатысты: ол жерде мынадай сорттар ұсынылды: «Голден Делишес, Айдарет, Скарлет, Ред Фиш», 700 түрлі жеміс ағаштар, шие сорттарын отырғызылды «Аделина», персика «Альберто», абрикоса «Шалох», қара өрік «Ренклор» шие «Киевская красавица» алмұрт «Лепотица», грек жаңғағы «Георгиевка», сонымен қатар екпе жүзім  (35 түрлі сорттарын қоса алғанда)  студенттер көкөніс дақылдарының түрлі өкілдері (қызанақ, қияр, баклажан, бұрыш, пияз, аскөк, картоп), бақша дақылдары (әр түрлі будандары Нидерланд және американдық таңдау) бұршақ өсімдіктері де отырғызылды. Студенттердің өңдірістік тәжірибеден оқыту арқылы  өз бетінше бір мезгілде  курстық жұмыс, дипломдық жобаларды дайындау  мақсатында минералдық тыңайтқыштарды қолданды, қайта зарядтау суару, зиянкестер мен аурулардың қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар, соңғы биостимуляторларды тиімді технологияларды пайдалана отырып, ашық далада көкөніс және жеміс-жидек дақылдарын өсіру технологиясын жоғары өнімділігі игерді.

2020-2021 оқу жылында «АШҒ ЖМ» кезеңінде «Өсімдік және мал шаруашылығы» кафедрасының  перспективалық инновациялық кәсіпорындармен ОҒӨК келісім шарт жасасқан  кезде ЖШС «КАЗАГРОНОМ» - директоры Омашева Ш.И.; ТОО «SMG GREEN HOUSE PROFIT»,«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ Шымкент қаласындағы «химия-биологиялық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі», СПК «Елнұр-Айдар», ЖШС «Март», ГККП «Шымкент мемлекеттік дендро -саябағы»​, ЖШС «Агро Групп Холдинг» АПК Оңтүстік Қазақстан. Оқытушылар ауыл шаруашылық өсімдіктерінің жаңа сорттарын өндіру үшін,  М.Әуезов атындағы ОҚУ-нің «Қайнар-бұлақ» эксперименттік сынақ учаскесінде,  оқу және өндірістік зертханалары жылыжайлар №1,2-9 университет тұрғын үй ауласында,  эксперименттер және тәжірибе сапасын арттыруға мүмкіндік береді, кәсіби тәжірибені қабылдау арқылы, олар ауыл шаруашылық және өсімдік шаруашылық заңдарын біледі, топырақтың жіктелуін, ауыл шаруашылық дақылдарын өсіреді, заманауи озық технологияларды, топырақтың құнарлылығын және өсiмiн молайтуды, бағалау практикалық әдістерін үйренеді. Негізгі ауыл шаруашылық дақылдарының түрлері және олардың биологиялық, жоғары сапалы және экономикалық ерекшеліктері, қоршаған орта жағдайларына қойылатын талаптар, физикалық ауыл шаруашылық практика әсері, химиялық, топырақтың технологиялық және басқа да қасиеттері,  егін шығымдылығын арттыру әдістері, негіздері және тұқым өсімдік шаруашылықғы, ол студенттердің кәсіби тәжірибеден өтіп  білім  сапасын жақсартуға мүмкіндік береді.

№1,2  жылыжайларда студенттердің тәжірибелік сабақтары
ЖШС «Агро Групп Холдинг» студенттердің іс-тәжірибиеден өтуі
«Қайнар-бұлақ» оқу ғылыми-өндірістік кешеніндегі қарқынды алма баудағы студенттермен көктемгі жұмыстар
ЖШС «КАЗАГРОНОМ» 4-курс студенттерінің дипломдық іс-тәжірибиеден өтуі